PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה| איך אני מעלה גירסא מ3.1.3 ל4.2.1 לאייפון 3G?

wsdwsdwsd
18-09-11, 21:10
שלום,

יש לי אייפון 3G סים פריי עם גירסא 3.1.3.
אני חושב שעשיתי לו ריסטור לא טוב, כי הוא עושה לי הרבה בעיות, אפלקציות פשוטות כמו YNET קורסות ולא נפתחות, כל פעם שאני מקבל הודעה ואני עושה לו "השב" הוא מבצע לי ריסטור, כאשר אני מוריד משהו מהסידיה והוא צריך לבצע ריספרינג הוא נתקע על העיגול המסתובב עד אין סוף ואני חייב לעשות לו אתחול ידני.
בקיצור - האייפון שלי עושה לי הרבה צרות.
אז אני רוצה לחזור לגרסא 4.2.1... השאלה היא איך בדיוק אני עושה את זה ומהי הדרך הקלה ביותר לפרוץ ?
כאשר ביצעתי שינמוך מ4.2.1 ל3.1.3 הוא מחק לי את כל הזכרונות שלי, והייתי צריך להתחיל להכניס אנשי קשר מחדש... מה צריך לעשות כדי שעכשיו זה לא יקרה?
שמרתי עכשיו חתימות בטייניאמברלה( או משהו כזה) אבל אין שום דבר על גירסא 3X.... מה עושים כדי שמקרה זה לא יחזור לי?
תודה רבה

נ.ב
האם יש דרך לשמור את המקורות בסדייה?

dviratali
18-09-11, 21:15
אם זה אייפון 3G כמו שאתה אומר אז אני חושב שגרסה 3.1.3 זוהי הגרסה הכי עדכנית..אבל רק בשביל לוודא חבר אותו לאייטונס ואיך שתחבר אותו האייטונס אמור לשאול או להציע לך שידרוג גרסה...אם הוא לא מציע אז כנראה שאתה בגרסה הכי עדכנית שלך

wsdwsdwsd
18-09-11, 21:19
אני חושב שעשיתי שלא יציע יותר...
אני יודע שהגרסא הכי "כדאית" לאייפון 3G היא 3.1.3, אבל זה משגע אותי שיש אפליקציות שמחייבות רק מעל גרסא 4.
עוד משהו מוזר שאני חושב שקיים בגרסא 4 ומעלה - יש לי אוזניות בלוט'וס סטיראופניות, בגרסא 4 שהייתה לי הייתי יכול לשלוט על השירים (אחורה וקדימה), הייתי יכול לשלוט על הווליום, והייתי יכול לענות לשיחה ישר מהאוזניות, מה שכרגע לא מאפשר לי לעשות את זה!
היום בדיוק קיבלתי אוזניות חוטיות על אפשרות שליטה על וויליום והעברת שירים ומענה מהאוזניות מDX, וזה לא עובד! אני רק יכול לשמוע דרכם...
האם זה הגיוני שזה בגלל הגרסה???

master
18-09-11, 21:21
שלום,

אני חושב שעשיתי לו ריסטור לא טוב, כי הוא עושה לי הרבה בעיות, אפלקציות פשוטות כמו YNET קורסות ולא נפתחות, כל פעם שאני מקבל הודעה ואני עושה לו "השב" הוא מבצע לי ריסטור, כאשר אני מוריד משהו מהסידיה והוא צריך לבצע ריספרינג הוא נתקע על העיגול המסתובב עד אין סוף ואני חייב לעשות לו אתחול ידני.
אז אני רוצה לחזור לגרסא 4.2.1... השאלה היא איך בדיוק אני עושה את זה ומהי הדרך הקלה ביותר לפרוץ ?
כאשר ביצעתי שינמוך מ4.2.1 ל3.1.3 הוא מחק לי את כל הזכרונות שלי, והייתי צריך להתחיל להכניס אנשי קשר מחדש... מה צריך לעשות כדי שעכשיו זה לא יקרה?
שמרתי עכשיו חתימות בטייניאמברלה( או משהו כזה) אבל אין שום דבר על גירסא 3X.... מה עושים כדי שמקרה זה לא יחזור לי?
תודה רבה

נ.ב

אם זה אייפון 3G כמו שאתה אומר אז אני חושב שגרסה 3.1.3 זוהי הגרסה הכי עדכנית..אבל רק בשביל לוודא חבר אותו לאייטונס ואיך שתחבר אותו האייטונס אמור לשאול או להציע לך שידרוג גרסה...אם הוא לא מציע אז כנראה שאתה בגרסה הכי עדכנית שלך

דביר, גירסה 3.1.3 היא הגירסה הגבוהה ביותר עבור אייפון 2g.
אייפון 3g לא צריך חתימות עבור גירסה 3.1.3
פשוט בצע shift+restore לגירסה 3.1.3
וכדי להימנע מהבעיות שיש לך כרגע אל תבצע שיחזור מגיבוי.
כדי לשחזר את אנשי הקשר פשוט תגבה אותם מראש על אאוטלוק ותסנכרן אותם אחרי הריסטור הנקי.
או שפשוט תעבוד עם google sync כדי לא לאבד אנשי קשר.

אני חושב שעשיתי שלא יציע יותר...
אני יודע שהגרסא הכי "כדאית" לאייפון 3G היא 3.1.3, אבל זה משגע אותי שיש אפליקציות שמחייבות רק מעל גרסא 4.
עוד משהו מוזר שאני חושב שקיים בגרסא 4 ומעלה - יש לי אוזניות בלוט'וס סטיראופניות, בגרסא 4 שהייתה לי הייתי יכול לשלוט על השירים (אחורה וקדימה), הייתי יכול לשלוט על הווליום, והייתי יכול לענות לשיחה ישר מהאוזניות, מה שכרגע לא מאפשר לי לעשות את זה!
היום בדיוק קיבלתי אוזניות חוטיות על אפשרות שליטה על וויליום והעברת שירים ומענה מהאוזניות מDX, וזה לא עובד! אני רק יכול לשמוע דרכם...
האם זה הגיוני שזה בגלל הגרסה???

כן זה בהחלט יכול להיות!
בייחוד אם לא מדובר באוזניות שמותאמות לאייפון.

wsdwsdwsd
18-09-11, 21:28
הפוך! זה מה שאמרו לי פעם שעברה, ועשיתי את זה וזה מחק לי את זה הזכרונות...
עכשיו אני רוצה לעלות גירסא ל4.2.1...

iphoner123
18-09-11, 23:50
גירסה 4.2.1 לדעתי כרגע הכי מומלצת לך פשוט תשדרג דרך האיטונס בלי שמירות ובלי כלום זו ממילה הגירסה הכי גבוהה שאתה יכול להגיע אליה ויש לה פריצה לא קשורה והוא סים פרי אז אין שום בעיה בקשר לבעיות על תעשה update אלה restor וזה כבר יביא לך את הגרסה הכי עדכנית שישי (4.2.1) ואם חשוב לך כל הגיבויים תעשה backup לפני הrestor ובסוף כשיגמר הrestor תעשה restor from backup (אם יש לך הרבה בעיות עדיף ריסטור נקי [בלי backup])

kujman
19-09-11, 04:31
אין דבר כזה לעשות ריסטור בלי למחוק זכרונות\תמונות\הודעות ריסטור, שידרוג או שנמוך ימחק לך את כל מה שיש לך בפלאפון כי הרי ריסטור = פירמוט.
כל מה שתצטרך לעשות הוא פשוט לגבות כמו שצריך את אנשי הקשר שיש לך עכשיו ואת כל הדברים החיונים (אנשי קשר דרך אווטלוק או גוגל סינק), גיבוי אפליקציות דרך האייטונס וכן גם תמונות.
פשוט גש אל האייטונס, תן לו לזהות את המכשיר שלך, לחץ כפתור ימני על השם של המכשיר ואז בחר את האפשרות "backup".
אחרי זה בצע ריסטור פשוט ונקי ל4.2.1 תחזיר את הכל מהגיבוי מחדש ופרוץ עם רדסנו הכל טוב ויפה. אם תסתבך תרשום ונעזור לך בכל שלב בתהליך. :)
אגב, יש אפשרות לשמור את המקורות בסידייה וזה יתבצע דרך התוכנה WINSCP בנתיב /etc/apt/sources.list.d גבה את כל המקורות שלך ע"י העתקת כל הקבצים והחזרתם לאחר הפריצה.
או, שפשוט תרשום ידנית כל מקור ומקור.. כמה מקורות כבר יש לך 20?30? בדיוק 5 דקות..

wsdwsdwsd
19-09-11, 07:17
היי תודה רבה על העזרה. כשאתה אומר " רסטור פשוט ונקי ל4.2.1"- למה הכוונה? יכ עושים את זה? אני פשוט עושה לו אפדייט? *

kujman
19-09-11, 08:49
לפי מה שאני יודע הגירסא החדשה ביותר לאייפון 3G היא 4.2.1 ככה שלא תיהיה לך בעיה ללחוץ רק על UPDATE בשביל להגיע לגירסא הזאת. בכל מקרה הוא ישאל אותך האם ברצונך לשדרג לגירסא (כאן יהיה את מספר הגירסא)
בכל מקרה, רק כדי לא להתבלבל, עדיף שתוריד את הקושחה ידנית מכאן: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ , בחר בשורת ה-iPhone / iPod touch / iPad / Apple TV את האפשרות (IPHONE 3G 4.2.1)
כנס אל האייטונס לחץ על מקש הshift ובזמן הזה לחץ על restore, הוא יפתח לך את דפדפן החיפוש ובחר את הקושחה שהורדת.
כמו כן, אם תיתקל בשגאיות מהאייטונס (מה שסביר להניח יקרה) הורד את התוכנה iREB והכנס למצב PWNAGE DFU. אחרי שתכניס את המכשיר למצב הזה נסה שוב את תהליך הshift+restore וזה יעבוד. בהצלחה!

wsdwsdwsd
19-09-11, 09:04
סבבה, תודה.
אני אנסה את זה בבית.
ואח"כ - באיזה דרך הכי נוח לפרוץ?

מה לגבי האוזניות? האם זה הגיוני שהגרסא מונעת ממני לענות דרכם או להעביר שירים/וולים?

kujman
19-09-11, 15:55
האמת שהכל הגיוני, ותמיד עדיף גירסא יותר גבוהה (בתנאי שיש לה פריצה לא קשורה) מאשר נמוכה, אפל אוהבים לחדש את עצמם כול הזמן.
והדרך שאני מעדיף לפרוץ היא דרך REDSNOW, אם תצטרך עזרה אנחנו כאן.

master
19-09-11, 19:57
טעות! מכשירים פרוצים לעולם לא מעדכנים עם update אלא אך ורק עם restore!!!!

kujman
19-09-11, 20:24
טעות! מכשירים פרוצים לעולם לא מעדכנים עם update אלא אך ורק עם restore!!!!

שים לב שהוא רשם שהוא עשה שינמוך ל3.1.3 משמע שאייפון עבר פירמוט. עכשיו הוא רוצה לעלות גירסא ורק אז לפרוץ, אין שום בעיה בזה שיעשה אפדייט

master
19-09-11, 23:43
שים לב שהוא רשם שהוא עשה שינמוך ל3.1.3 משמע שאייפון עבר פירמוט. עכשיו הוא רוצה לעלות גירסא ורק אז לפרוץ, אין שום בעיה בזה שיעשה אפדייט

הבעיה היא שהוא כבר פרץ על 3.1.3

שלום,

תודה רבה

נ.ב

kujman
20-09-11, 05:18
טוב נו בכל מקרה ההמלצה העיקרית שלי הייתה שייקח קושחה מהאתר שנתתי לו :)

wsdwsdwsd
20-09-11, 07:13
אפשר הסבר למה שהלך פה לאלו עם קשיי הבנה? :)
מה ההבדל בין אפדייט למה ריסטור?
למה המשפט של העיגול המסתובב הודגש באדום?
ומה הבעיה שכבר פרצתי את 3.1.3?

eyalbenezer
20-09-11, 09:01
אפדייט-עידכון גירסא, ריסטור-מחיקה כל האייפוון +עידכון גירסא.
המשפט הודגש להראות שהמכשיר כבר נפרץ על הגירסא הנוכחית שלו 3.1.3 וכן הוא צריך לעשות ריסטור ולא אפדייט.
אין שום בעיה עם הפריצה של 3.1.3 אם אתה רוצה לעדכן גירסא עלייך לעשות ריסטור ולא אפדייט ואז לפרוץ.

wsdwsdwsd
20-09-11, 10:05
אוקיי, עכשיו הבנתי.
תודה רבה לכם
אני מקווה שהיום (כשאמצא לזה זמן בין הלימודים ...) ואעשה את הריסטור למכשיר לא אתקל בבעיות...
תודה רבה שוב על הסבלנות והידע.

eyalbenezer
20-09-11, 11:13
בכייף בשביל זה אנחנו כאן

wsdwsdwsd
20-09-11, 19:12
אוקיי, עשיתי את זה אבל הוא אומר לי שאני חייב להתקין איטונס 10.1 לפחות...
האם יש דרך לעקוף את זה?

dviratali
20-09-11, 19:25
למה לעקוף? פשוט תתקין..זה בטוח לחלוטין

wsdwsdwsd
20-09-11, 19:27
טוב... מנסה...

wsdwsdwsd
20-09-11, 20:45
אוקי... ב"ה הכל עבר בשלום...
איפה אני מוצא מדריך פריצה לגירסא הזו?

ד"א, האוזניות לא פועלות... ייתכן והם דפוקות.

dviratali
21-09-11, 13:21
באיזה גרסה את נמצא עכשיו?

wsdwsdwsd
21-09-11, 17:09
4.2.1

Alonchuk11
21-09-11, 17:14
תנסה הארד ריסט.. גם לי זה קרה והארד ריסט פתר את הבעיה...

wsdwsdwsd
21-09-11, 17:24
בקשר למה זה?
אני צריך מדריך לפריצה ל4.2.1

אתה מדבר על האוזנות?

master
21-09-11, 17:34
תנסה לחבר אוזניית אחרות, ולהיות הבעיה עדיין קיימת. לגבי הפריצה יש לך בחתימה שלי ריכוז מדריכי פריצה.

Alonchuk11
21-09-11, 17:35
כן לגבי האוזניות ... ולגי הפריצה תוריד מכאן http://cache.greenpois0n.com/dl/gp_win_rc6.1.zip את Greenposi0n..
חבר את המכשיר למחשב ופתח את התוכנה..
לחץ על הכפתור (יש רק אחד) וכנס למצב DFU (יש שם הסבר לאיך לעשות את זה..)
לאחר שתכנס למצב DFU לחץ על הכפתור שוב (יש רק אחד) וזהוא... זה יריץ לך פקודות על המכשיר ובסוף יפתח אותו....
אחרי זה פתח את האיקון שיוםיע לך על הספרינגבורד (ירוק עם עיגול לבן בשם loader) ותתקין את הסידיה (חובה אינטרנט מחובר)...
עם הסידיה אחרי ההתקנה תיהיה בצבע לבן תוריד REDSN0W ולחץ על JUST REBOOT NOW וזה יסדר לך את הבעיה.. בהצלחה..

dviratali
21-09-11, 17:41
פריצה ל4.2.1 זה ממש ממש קל :)
אז ככה:
1. תוריד greenp0isen מכאן (http://greenpois0n.com/)
2. פתח את התוכנה וחבר את האייפון
3. לחץ על prepare jailbreack (DFU)
4. הכנס את המכשיר למצב dfu לפי ההוראות שהתוכנה נותנת -לחץ שתי שניות על לחצן הכיבוי ואז תוסיף את כפתור הבית ולחץ למשך 10 שניות ואז שחרר את מקש הכיבוי עד ותמשיך להחזיק את כפתור הבית עד שהתוכנה תזהה את המכשיר
5. חכה שהתהליך יסתיים ואז כשהאייפון יידלק יהיה לך במסך הבית משהו חדש שנקרא loader (חובה להיות מחובר לאינטרנט!!) לחץ על האייקון החדש שנוסף ועקוב אחרי ההוראות בתוך הloader :)
תהנה !

wsdwsdwsd
22-09-11, 00:15
לא מצליח לפרוץ.....

אני פותח את הגריין ספוט, מחבר את הכבל, לוחץ על מקש הכיבוי ואח"כ על מקש הבית (ביחד) ואז עוזב את הכיבוי ל15 שניות, ואז התוכנה אומרת לי TRY AGIAN....
למה??? מה לא טוב???

eyalbenezer
22-09-11, 00:21
תכבה דבר ראשון את האייפון ואז תלחץ על 2 הכפתורים 10 שניות ואז תעזוב את כפתור הכיבוי ותמשיך ללחוץ על כפתור הבית. בהצלחה תעדכן אם הסתדר.

wsdwsdwsd
22-09-11, 00:27
ניסיתי את זה, אבל ברגע שאני מחבר לו את הכבל הוא נדלק.
לכבות אותו כשהוא מחובר כבר למחשב עם הכבל?

לא עוזר, כיביתי אותו כשהוא היה מחובר וזה עדיין אומר לי טריי אגאין.

מה עושים??????

kujman
22-09-11, 01:14
תנסה PWNAGE DFU עם התוכנה IREB.

wsdwsdwsd
22-09-11, 17:49
ניסיתי עם את זה... לא עובד.
למה אני לא מצליח לפורץ???
מה הבעיה של זה?

master
22-09-11, 22:41
הסתכלת במדריך, או לא?

wsdwsdwsd
23-09-11, 00:17
לא מצאתי את המדריך של IREB, אבל הרצתי את IREB כאשר האיפון מכובה ומוחובר למחשב וכאשר בגריין פועל, ןלאחר שהוא נכנס למצב DFU עשיתי ריצה לגריין, אבל הוא אמר לי שוב "TRY AGAIN"....
עשיתי משהו לא טוב?

eyalbenezer
23-09-11, 07:59
http://www.iphoneil.net/forum/showthread.php?t=4283
ת (http://www.iphoneil.net/forum/showthread.php?t=4283)נסה למצוא פה.

wsdwsdwsd
23-09-11, 08:47
ניסיתי...
לא מצאתי איפה המדריך המשתמש בIREB.
עשיתי מה שרשום כדי לעבוד עם הגרין ולא זה עובד, לא נכנס לי לDFU.
האם יש תוכנה אחרת שאפשר לעבוד איתה?
אני מזכיר: 3G, 4.2.1.
תודה

master
23-09-11, 12:32
ניסיתי...לא מצאתי איפה המדריך המשתמש בIREB.עשיתי מה שרשום כדי לעבוד עם הגרין ולא זה עובד, לא נכנס לי לDFU.האם יש תוכנה אחרת שאפשר לעבוד איתה?אני מזכיר: 3G, 4.2.1.תודה
לא דיברתי על ireb דיברתי על מדריך פריצה
redsn0w
http://www.iphoneil.net/?p=64037
greenpois0n
http://www.iphoneil.net/?p=57210

wsdwsdwsd
23-09-11, 12:52
הרד סנו הוא מדריך לגרסא 4.3.3 ולא כלול בו בכלל אייפון 3G,
את הגריין אני מנסה כבר מלא זמן לעשות והוא לא הולך.
האם יש משהו אחר?

master
23-09-11, 13:47
ה redsn0w הזה תואם גם את גירסה 4.2.1 פשוט תכניס את קושחה 4.2.1 ותפרוץ, לגבי greenpois0n תכניס את המכשיר מראש למצב dfu ואז תפתח אותה ותפרוץ. כמובן עם כבל מקורי דרך חיבור usb אחורי...

wsdwsdwsd
23-09-11, 15:54
יש!!!!!
בשעה טובה ומוצלחת הצלחתי לפרוץ אותו עם הרד סנו!!!!!
תודה רבה לכל העוזרים!!!!
שבת שלום!

eyalbenezer
23-09-11, 19:21
שבת שלום ומזל טוב